Aynı Evde 2 Bilgisayarla İnternetsiz Oynama | LAN (Yerel Ağ) Üzerinden Minecraft Oynama

on Temmuz 20, 2017 Genel Sohbet
0 on Temmuz 20, 2017

Merhabalar,

Yazıma başlamadan belirtmek istiyorum ki LAN kullanımını “Windows Güvenlik Duvarı” engellemektedir. Kapatarak devam ediniz…

Bir dostunuzla eve geldiniz, işten çıkmızsınız ve ya okuldan gelmişsiniz. Bir Minecraft oynayalım diyorsunuz. Kardeşiniz olur dostunuz olur. Aynı oyunu oynayacaksınız. Bu illa ki MC olmasa da olur. Her hangi bir oyun. Ama konumuz MC.

Elinizde 2 bilgisayar var, 2 bilgisayarda da Minecraft oyunu kurulu.

Bu aşamada size gerekli olan şey bir Ağ Noktasıdır (Eğer wifi kullanarak internete bağlanıyorsanız, wifi de bir ağ’dır. İki bilgisayarıda bağlayıp bu adımı geçin.

ADIM 1: Bilgisayarınızın “Ağ ve Paylaşım Merkezi”ne girip. “Yeni Bir Bağlantı ve ya Ağ Kur” seçeneğine basın. Bu kısımdan sonra “Bilgisayarlar Arası Ağ Kur” seçeneğine basın. Bu sayede dosya paylaşımı alıp gönderebilir, aynı ağ üzerinden işlemleri de kolayca yapabilirsiniz.

ADIM 1 (Alternatif): Telefonunuzun “Hotspot” özelliğini açın. İki bilgisayarı da bağlayın. Bu sayede dosya paylaşımı alıp gönderebilir, aynı ağ üzerinden işlemleri de kolayca yapabilirsiniz.

ADIM 2: Oyuna girin ve Çok Oyunculu seçeneğine basın. Bir bilgisayar host, diğeri player olucak. Host olacak kişi bir oyun kursun. Bu işlemden sonra oyunun ayarlar kısmından “Yerel Ağda Paylaş” seçeneğine tıklayın.

ADIM 3: Player olacak bilgisayarda Çok Oyunculu kısmında yeni bir ağ bulunacak. Player bu ağa girdiğinde iki kişi aynı Ağ üzerinden internetsiz bir şekilde oyunu oynayabilecektir. Şeytanın bacağını kırın!

Yaşlı Adam – Meka33

• Liked by
Reply