Minecraft’ta FPS’iniz Düşündüğünüzden Çok Mu Düşük ? | Rehber

on Temmuz 31, 2017 Genel Sohbet
1 on Temmuz 21, 2017

Merhabalar,

 

Bu yazımda kaleme alıcağım her şey her şahısda geçerli olmayabilir…

 

Oyunlardaki FPS sorunu bir çok sorundan kaynaklı olabilir. İndirdiğiniz mod bile bunun sebebi olabilir. Bu yüzden modlar güvenilir olmadıkça kullanılmamalıdır.

 

 FPS düşüşünün çözümünü modlarda aramak yanlıştır. Normal bir oyunda FPS’iniz iyi iken bu oyunda FPS’iniz düşükse bu soruna bir cevap aranmalıdır. Ama eğerki donanımsal sorunlarınızdan kaynaklı her şeyde bir kayıp varsa buna yapılabilecek bir şey yoktur.

 

 İşlemcinin de ekran kartı vardır!

 

 Çoğu işlemcinin kendine has dahili bir ekran kartı bulunmaktadır. Bu sayede bilgisayarlar videoları ekran kartsız da oynatabilir, GPU gerektiren işlemleri  yapabilir.

 

 Minecraft da bu dahili GPU’yu kullanıyor olabilir. Bunu oyuna girip öğrenebilirsiniz. Oyunda “F3” basarak sağ üstte ekran kartınıza bakın. Kullandığınız ekran kartı yazmıyorsa bu demektir ki dahili GPU kullanıyordur.

 

 Dahili GPU Kullanmak

 

 İşlemci ısınan bir parçadır. Sistemlidir ve karmaşıktır. İşlemcinin içindeki GPU ile yüksek bir oyuna girildiğinde aşırı ısınmadan kaynaklı sorunlar görülebilir. Harici GPU kullanıldığında oyunlar GPU’nuza yüklenicektir. Eğer siz dahili GPU’yu kullanıyorsanız bu demektir ki oyunlar direkt olarak işlemcinize yüklenicek.

 

 Ekran kartınızın denetim masasından oyunu optimize edebilir ve harici GPU’yu kullanmaya zorlayabilirsiniz. Bu sayede daha yüksek FPS’ler ile oyununuzu oynayabilirsiniz.

 

 Dahili GPU ne işe yarar?

 

 Harici GPU’nuz hasar görürse ve ya çalışamayacak hale gelirse bu şekilde bilgisayar çalışmasını devam ettirir. Geçici kullanımlar için uygundur. AMD genelde dahili GPU yönünde daha ileri. R7 260 kullanıyor. Bu da demektir ki böyle bir sorunda daha yüksek bir GPU ile bilgisayar çalışacak. Ayrıca Cross işlemi yapılarak R7 260 GPU’su satın alırsanız. Bu iki ekran kartı crosslanıp size yüksek kalitede oyun keyfi yaşatıcaktır. Düşük sistemlerde bu kullanılabilir bir çözümdür.

 

 Yaşlı Adam – Meka33

 

 
  • Liked by
Reply
0 on Temmuz 31, 2017

abi crayz craft videolarını severek izliyorum seni çok seviyom

  • Liked by
Reply
Cancel