Slime Rancher

AtariKafa Wiki sitesinden

Slime Rancher

Slime Rancher Banner.jpg

SlimeRancher Logo.png


Geliştirici(ler) Monomi Park
Yayıncı(lar) Monomi Park
Skybound Games (konsollar için)
Direktör(ler) Nick Popovich
Tasarımcı(lar) Chris Lum
Sanatçı(lar) Ian McConville
Victoria Joh
Besteci(ler) Harry Mack
Oyun Motoru Unity
Platform(lar) Windows
macOS
Linux
Xbox One
PlayStation 4
Nintendo Switch
Yayınlanma tarihi 1 Ağustos 2017
Kategori(ler) Hayat simülatörü
Macera
Oyun Mod(ları) Tek oyunculu

→ Slime Rancher 2

Slime Rancher, Monomi Park Tarafından geliştirilen birinci şahıs simülasyon ve macera oyunudur. Oyun 1 Ağustos 2017'de Windows , Linux , MacOS ve XboxOne'da piyasaya sürülmüştür. 21 Ağustos 2018'de PlayStation 4 sürümü yayınlandı.

Oynanış

Oyun Birinci Şahıs Bakış açısıyla Dünyadan yaklaşık 1000 ışık yılı uzakta olan bir gezegende (Far, Far Range) Başlar. Oyuncu Çiftliğini Genişletmelidir. Oyuncu gezegenin haritasında yeni yiyecekler yeni slimelar ve tehlike bulacaktır. Oyuncu slime besleyerek slimelardan elde edilen plortları satar. Slimeların plortlarını başka tür slimelar yediğinde slimelar largo melezlerine dönüşür. Oyuncu farklı bölgelere gitmek için haritanın ayrı noktalarında bulunan Gordo Slimeları besleyerek patlatmalıdır. Patlayan gordolar içlerinden anahtar veya ışınlayıcı verir. Anahtar ile farklı bölgelere giriş yapılabilir. (Ancient Ruins ve Glass Desert için istisnadır) Oyuncu "Tarr" adı verilen (2 plort almış melez slime) slimelar ile karşılaşacaktır ve tehlikelilerdir. Tarr'lar Oyuncuyu ve Slimeları yer. Envanterdeki sudan veya suya atarak öldürebilir.

Bölgeler

Dry Reef

Dry Reef

Oyunun başlangıç bölgesidir. Kayalıklardan oluşmuş kurak bölge 5 Gordo Slime'a ev sahipliği yapmaktadır. Bölgeden Pembe Slime, Tabby Slime, Rock Slime, Fosfor Slime, Puddle Slime (Adada) bulunabilir.Indigo Quarry

İndogo Quarry

Dry Reef ve Mossy Blanket'ten erişilebilen Indigo Quarry Mineral Taşlardan oluşan bir bölgedir. 4 Gordo Slime'a ev sahipliği yapmaktadır. Radyasyon ve Kristal Slimelar Indigo Quarry'e özgü slimelardır. Indogonium bu bölgeden erişilmektedir. (Maden)Moss Blanket

Moss Blanket

Dry Reef ve Indigo Quarry'den erişilebilen Moss Blanket koca ağaçlar ve bitkilerden oluşan bir bölgedir. 2 Gordo Slime'a ev sahipliği yapmaktadır. Bal ve Avcı Slimelar Moss Blanket'e özgü slimelardır. Kazılarda Bal bulma olasılığı yüksektir.The Ancient Ruins

The Ancient Ruins

Indigo Quarry ve Moss Blanket'ten ulaşılabilen Ancient Ruins Sarı Yapraklı ağaçlar, kapılar ve kalıntılar bulundurur. Bölgeyi Açmak için 1 anahtar ve Tabby Rock Boom Rad. ve Honey plortlarına ihtiyaç duyan bir kapıdan geçilmelidir. 2 Gordo Slime'a ev sahipliği yapmaktadır. Kuantum Slime Ancient Ruins'e özgü bir slimedır. Bölge Echoe adı verilen ışıklara sahiptir.Glass Desert

The Glass Desert

The Ancient Ruins'ten 1 anahtar ve 5 kuantum plort ile çalışan kapı ile erişilebilir. Bölge kurak ve camlı çölden oluşur. Glass Desert'a ateş fırtınaları gözükür. Ateş Fırtınalarından fire slime'a erişilebilir. Bölge 3 Gordo Slime'a ev sahipliği yapmaktadır. Dervish Slime , Mosaic Slime , Tangle Slime ve Fire Slime Glass Desert'a özgü slimelardır.Glass Shard Silky Sand Pepper Jam Glass Desert'an çıkmaktadır. Bölgedeki çiçeği sulayarak vahalar elde edilebilir.
Slime Türleri

Pembe Slime

Oyunun ana slimedır. Her bölgede çıkabilir. Favori yiyeceği veya diyeti yoktur. Favori Oyuncağı deniz topudur.

Pink Slime.jpg

Tabby Slime

Oyunun yaygın slimelarından birisidir. Etobur olup her bölgede çıkabilir. Favori yiyeceği Stony Hen'dir. Favori oyuncağı iplik topudur.

Tabby Slime.jpg

Rock Slime

Oyunun yaygın slimelarından birisidir. Otobur olup her bölgeden çıkabilir. Favori yiyeceği Heart Beet'tir. Oyuncu fazla yaklaşırsa dikenleriyle zarar verebilir. Favori oyuncağı büyük kayadır.

Rock SLime.jpg

Fosfor Slime

Oyunun gece saatlerinde çıkan otobur bir slimedır. Her bölgede çıkabilir. Favori yiyeceği Cuberry'dir. Favori Oyuncağı Gece lambasıdır.

Fosfor Slime.jpg

Boom Slime

İsmini Patlamasıyla almış Boom Slime etobur olup her bölgeden çıkabilir. Favori yiyeceği Briar Hen'dir. Oyuncu fazla yaklaşırsa patlamsıyla zarar verebilir. Favori oyuncağı bomba topudur.

Boom Slime .jpg

Radyasyon Slime

Oyunun Indigo Quarry kısmında bulunan otobur ve zararlı bir slimedır. Radyasyon yayarak oyuncuya zarar verir. Favori yiyeceği Oca Oca'dır. Favori oyuncağı güç bataryasıdır.

Rad Slime .jpg

Kristal Slime

Oyunun Indigo Quarry'in mağarası ve adasında bulunan otobur ve zararlı bir slimedır. Kristal slime tıpkı rock slime gibi oyuncuya dikenleriyle zarar verir.Etrafa kendine benzeyen kristal dikenler saçar. Favori yiyeceği Odd Onion'dur. Favori oyuncağı kristal toptur.

Crystal Slime .jpg

Bal Slime

Oyunun Moss Blanket'te bulunan otobur slime'dır. Favori yiyeceği Mint Mango'dur. Favori oyuncağı Vızıltılı Arı'dır.

Honey Slime .jpg

Avcı Slime

Oyunun Moss Blanket'in sonlarına doğru bulunan etobur bir slimedır. Kendisi görünmezlik yetisine sahiptir. Favori yiyeceği Horozudur. Favori oyuncağı Peluş tavuktur.

Hunter Slime .jpg

Kuantum Slime

Oyunun Ancient Ruins bölgesinde bulunan otobur bir slimedır. Kuantum slimelar mutsuz (acıkınca) olunca ışınlanabilirler. Favori yiyeceği Phase Lemon'dur. Favori oyuncağı Bulmaca küpüdür.

Quantum Slime .jpg

Derviş Slime

Oyunun Glass Desert bölgesinde bulunan otobur bir slimedır. Slime kasırga oluşturma yetisine sahiptir. Favori yiyeceği Prickle Pear'dir. Favori Oyuncağı Gyro Toptur.

Dervish Slime .jpg

Tangle Slime

Oyunun Glass Desert bölgesinde bulunan etobur bir slimedır. Slime yiyecekleri kendine çekebilme yetisine sahiptir. Favori yiyeceği Painted Hen'dir. Favori Oyuncağı Sol Mate'dir.

Tangle Slime .jpg

Mozaik Slime

Oyunun Glass Desert bölgesinde bulunan otobur bir slimedır. Etrafındaki parıldamalar ile tehlike oluşturabilir. Favori yiyeceği Silver Parsnip'tir. Favori oyuncağı Disko Topudur.

Mosaic Slime .jpg

Puddle Slime

Oyunun göletli yerlerinde çıkan ve beslenim ihtiyacı duymayan bir slimedır. Favori oyuncağı Lastik Ördektir.

Puddle Slime .jpg

Ateş Slime

Oyunun Glass Desert bölgesinde bulunan kül ile beslenen bir slimedır. Yaydıkları ateş ile oyuncuya zarar verebilir. Favori oyuncağı Kömür tuğlasıdır.

Fire Slime .jpg

Saber Slime

Oyunun Ogden Ortiz'in ışınlayıcısıyla gidilen The Wilds'e görülebilir. Favori yiyecekleri bilinmemekte olup etoburlardır. Favori oyuncağı Stego Buddy'dir

Saber Slime .jpg

QuickSilver Slime

Oyunun Mochi Miles'In ışınlayıcısıyla gidilen Nimble Valley'de görülebilir. Favori yiyecekleri bilinmemekte olup elektrik tüketirler.

Quicksilver Slime .jpg

Şans Slime

Oyunun her yerinden nadir olasılıkla çıkan bir slimedır. Beslenildiğinde para verir. Etoburdur.

Lucky Slime .jpg

Altın Slime

Oyunun her yerinden nadir olasılıkla çıkan bir slimedır. Oyunun en değerli slimedır. Hepçildir. Favori yiyeceği Yaldızlı Zencefildir.

Gold Slime .jpg

Glitch Slime

Oyunun Viktor Humphries'ın ışınlayıcısıyla gidilen Simülasyonda görülebilir. Bir hata sonucudunda oluşmuştur. Arındırma spreyi ile kendi formlarına geri döndürebilir. Yiyecek ihtiyacı yoktur.

Glitch Slime .jpg

Twinkle Slime

Oyunun Wiggly Wonderland etkinlikleri sırasında sabit yerlerde çıkan nadir slimelardan biridir. Yaklaşıldığında şarkı söyleyip ardından patlıyor. Patladıktan sonra echoe'lara benzeyen küçük çanlar çıkacaktır, taşınılabilirlerdir. Üstünden geçildiğinde ses çıkarırlar.

Twinkle Slime .jpg

Tarr Slime

Oyunun her yerinden çıkabilen zararlı bir slime türüdür. Kendisi 3lü melezdir. Su ile yok edilip çevreye zarar vermektedir.

The Tarr .jpg

Yiyecekler

Havuç

İlk karşılaşılan yiyeceklerden biridir. favori slime'ı yoktur.

Havuç

Pogo Meyvesi

İlk karşılaşılan yiyeceklerden biridir. favori slime'ı yoktur.

Pogo Meyvesi

Hen Hen

İlk karşılaşılan yiyeceklerden biridir. favori slime'ı yoktur.

Hen Hen

Heart Beet

Favori Slime'ı Rock Slime olup birkaç bölgeden çıkabilir.

Heart Beet

Cuberry

Favori Slime'ı Fosfor Slime olup birkaç bölgeden çıkabilir

Cuberry

Stony Hen

Favori Slime'ı Taby Slime olup birkaç bölgeden çıkabilir.

Stony Hen

Oca Oca

Favori Slime'ı Radyasyon Slime olup Indigo Quarry bölgesinden çıkabilir.

Oca Oca

Odd Onion

Favori Slime'ı Kristal Slime olup Indigo Quarry bölgesinden çıkabilir

Odd Onion

Mint Mango

Favori Slime'ı Bal Slime olup Moss Blanket bölgesinden çıkabilir

Mint Mango

Briar Hen

Favori Slime'ı Boom Slime olup Moss Blanket bölgesinden çıkabilir

Briar Hen

Horoz

Favori Slime'ı Avcı Slime olup birkaç bölgeden çıkabilir

Horoz

Phase Lemon

Favori Slime'ı Kuantum SLime olup The Ancient Ruins bölgesinden çıkabilir

Phase Lemon

Prickle Pear

Favori Slime'ı Derviş slime olup Glass Desert bölgesinden çıkabilir.

Prickle Pear

Silver Parsnip

Favori Slime'ı Mosaik slime olup Glass Desert bölgesinden çıkabilir.

Silver Parsnip

Painted Hen

Favori Slime'ı Tangle slime olup Glass Desert bölgesinden çıkabilir.

Painted Hen

Gilded Ginger

Favori Slime'ı Gold slime olup Glass Desert bölgesinden nadiren çıkabilir.

Gilded Ginger

Kookadoba

Favorisi Ogden Ortiz olup The Wilds bölgesinden çıkabilir.

Kookadoba

Elder Hen Elder Roostro

Yaşlanan tavuklar üreyemezler. Favorisi yoktur.

Elder Hen

Elder Roostro

Yaşlanan horozlar üreyemezler. Favorisi yoktur.

Elder Roostro
The Ranch

Ranch, Beatrix LeBeau'nun ana üssü ve çiftliğidir. Ranch satın alımlarla genişletilebilir.

Ranch Evi

The Grotto

Ranch'in batısında bulunan geniş bir mağaradır. Mağaranın çıkışında bir ışınlayıcı bulunabilir. Fosfor Slimelar için solar shield gerekmez. (1795 NewBuck)

The Grotto

The Overgrowth

Bitki örtüsüyle kaplı olan The Overgrowth bazı yiyecekleri barındırır. (1795 NewBuck)

The OvergrowthDocks

Deniz ve şelale barındıran Docks Puddle Slimelar için gölet buludurur. (5000 NewBuck)

The Docks.jpg
Lab

Slime Science'ın yürütüldüğü genişletmedir. (10000 NewBuck)

The Lab

7Zee Corporation

The Ranch 7Zee Şirketi Tarafından NewBuck ile süslenebilir. Her Rank başı daha fazla newbuck gerekmektedir. Son alınabilen rank 28'dir.

7Zee Logo


Plort Market

Evin Solunda yer alan market slime plortları satmayı sağlamaktadır. Günlük olarak fiyatları değişmektedir.

Plort Market
Galeri

Ranch
Ranch Evi
Arı Dron
Tarlalar
Tavuk Kümesi
İskele
Plort Market ve Işınlayıcılar
The Lab
Moss Blanket
Ancient Ruins Kapısı
Indigo Quarry
Ancient Ruins
Glass Desert
Glass Desert'ın Sonu