Sıkça Sorulan Sorular

Bu sayfada sıkça sorulan sorular ve cevaplarını bulabilirsiniz.

Nasıl Minecraft Kurarım ?

Sitemizdeki Minecraft indir bölümünde bununla ilgili çok paylaşım var. Bir tane yazıya tıklayıp indirme butona tıklayıp MultiMC indirebilirsiniz.

Tablete ve Telefona Mod Paketi Kurulur mu?

Tablet ve Telefonlarda JAVA minecraft çalışamıyor. Ayrıca çalısşa bile Ram ve İşlemci gereksinimlerini en iyi telefon tablet bile karşılayamaz.

O yüzden hayır telefon ve tabletlere mod paketi kuramazsınız.

Neden Sadece MultiMC var ?

Birden fazla program paylaşmak bir sürü sorun yaratıyor. Siteye gelen ve daha hayatında hiç minecraft kurmamış kişiler var. Onlar için en iyi program MultiMC. Hem modlu hem modsuz bütün özellikler bulunuyor. Her konu için 10 tane program ile kafalarını karıştrımak yerine bir program öğretmek en mantıklı yol.

Birde sitedeki bütün harita kurulum, mod paketi kurulum ve minecraft kurulum tek bir program ile anlatılıyor. Bu da bir şeyi öğrenince her şeyi yapabilmenizi sağlıyor.

MultiMC Giriş Yapamıyorum

Bu siteden indirdiğiniz multimc ile giriş yapmanıza gerek yok. Profil ekleme kısmından email yerine kullanıcı adınızı yazın yeterli.

MultiMC Dil Seçimi Türkçe

MultiMC Türkçe destekliyor ilk kurulum başlattığınızda Türkçe dilini bulun ve ilerleyin.

MultiMC indirdim nasıl Kuracağım ve Kullanacağım?

Bu konuyla ilgili kısa bir video yaptım izleyin. Bu arada videolarda ses yok çünkü gerek yok. Görsel olarak zaten her şeyi öğreniyorsunuz.

MultiMC ile Nasıl Mod Paketi Kurulur?

Sitedeki bütün mod paketleri .zip dosyası ile indirilir. Bu zip dosyası içinde o paket için gerekli olan bütün modların listesi vardır. Kurulum için bu .zip dosyasını MultiMC ile içe aktarırsınız. Bunu hızlıca aşağıdaki videoda anlattım izleyin öğrenin. Çok basit.

MultiMC ile harita nasıl kurulur?

MultiMC ile harita kurmak çok basit. Aşağıdaki videoda hızlıca anlattım izleyin.

HATA 1 ALIYORUM “The java binary “” couldn’t be found.”

Kurduğunuz profil açılmıyorsa ve direk hata veriyorsa çoğu zaman bu hata multimc java görmediği yada düzgün kurulum yapılmadığı içindir.

Bu hatanın anlamı Java Binary bulunamadı diyor. Yani bilgisayarda JAVA yok . Bilgisayarınıza java kurun. ve 64 bit olduğundan emin olun.

Açılan sayfadan indirip kurun. https://www.atarikafa.com/minecraft-indir/minecraft-icin-java-indir-64bit/

Sorun çözülmezse MultiMC kurulumu silin. Java kurulumunuzu bitirin. 64 bit windows varsa 64 bit java kurun. MulriMc yeniden indirin ve temiz bir kurulum yapın. Javayı kurarken gördüğünden emin olun. İlk kurulumda java ayarı önünüze geliyor. İleri ileri bakmadan kurmayın adımları önce okuyun !

JAVA 64 Bit nereden indirilir ?

Açılan sayfada Windows Çevrimdışı (64 bit) yazanı bulun indirip kurun. TIKLA ve İNDİR

Kaç GB Ram Vermeliyim?

Haritalar için ram vermenize gerek yok standart 1-2 GB ram yeter.

Fakat mod paketleri için en az 3 veya 4 GB ram verin. Varsa 5-6 GB ram verin.

Mod paketleri genelde ram istiyor ne kadar ram olursa o kadar rahat çalışıyor. Mod paketlerinin verdiği hataların %90 ı hep ram yetersizliğinden kaynaklanıyor…

Nasıl Ram Değiştirilir?

MultiMC üstünde Settings/Ayarlar yarine tıklayın. Java sekmesinden işaretli yeri ayarlayın.

Ram MegaByte olarak veriliyor. 1024 MegaByte 1 GB Ram ediyor.